Show all

  تخمه افتابگردان

  لیست قیمت تخمه آفتابگردان درجه یک ایرانی

  لیست قیمت تخمه آفتابگردان درجه یک ایرانی

   تخمه آفتابگردان و تاریخچه آن

    

   فروش تخمه آفتابگردان دور سفید سنقری بادامی شمشیری به صورت عمده و خردهاگر چه اینطور به نظر می رسد که گل های آفتابگردان برای اولین بار در مکزیک و پرو کشت شدند اما واقعیت این است که منشا اصلی پیدایش این گل های زیبا ایالات متحده آمریکاست.

   در واقع بیشتر از ۵۰۰۰ سال قبل بومیان آمریکایی از تخمه های آفتابگردان بعنوان ماده غذایی استفاده می کردند و گل، ساقه و ریشه آن را هم برای رنگ کردن بکار می بردند.

   مهاجران اسپانیایی آفتابگردان را به اروپا آوردند و به این ترتیب آفتابگردان از اسپانیا به سایر نقاط دنیا هم راه پیدا کرد. در حال حاضر  کشورهای روسیه، پرو، آرژانتین، اسپانیا، فرانسه و چین بزرگترین تولید کنندگان تخمه آفتابگردان در جهان به شمار می روند.

   کشت و تولید تخمه آفتابگردان در ایران

   خوی در آذربایجان شرقی و سنقر در استان کرمانشاه و برخی شهرهای جنوبی کشور از بزرگترین تولیدکنندگان تخمه آفتابگردان می باشند. ارقامی همچون تخمه های آفتابگردان دور سفید، شمشیری، کله قوچی و یا نمونه های سیاه و سفید در این مناطق تولید می شوند.
   مرغوب ترین تخمه های دور سفید ایرانی در شهرستان سنقر تولید می شود و از همین رو امروزه با نام تخمه سنقری شناخته می شود.

   ارقام تخمه آفتابگردان در ایران

   خرید تخمه آفتابگردان قیمت تخمه آفتابگردان دورسفید بادامی کله قوچی شمشیریتخمه آفتابگردان انواع متنوعی دارد که از جمله آنها می توان به نوع تخمه شمشیری، بادامی، دورسفید، کله قوچی، قلمی، پسته ای اشاره نمود.

   تركيبات شيميايي

   تخمه آفتاب بسيار مقوي است دراي ۲۴% مواد پروتئيني ، ۴۷% روغن ، ۲۰% مواد هيداروکربن ، ۸% فسفر ، ۹% پتاسيم و بغير از اين مواد دراي ويتامين هاي A و B نيز مي باشد.
   روغن تخم آفتابگردان دارای ۷۰% اسيد لينوئيک و مقدري فسفو ليپيد و ويتامين E مي باشد بهمين دليل چربي خون را پائين آورده و کلسترول را تنظيم مي کند.

   خرید انواع تخمه آفتابگردان

   جهت خرید انواع تخمه ایرانی درجه یک، و یا اطلاع از لیست قیمت تخمه خام یا بوداده، با همکاران ما در واحد فروش زرین طعم سلامت تماس حاصل نمایید.

    

    

   جدیدترین مقالات

   پاسخی بگذارید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *